Svinam Vingrošanas skolas jubileju!

Rīgas Vingrošanas skolai – 60

Rīgas Vingrošanas skola – vieta, kur bērnu kustību prieks, sapņi un cerības pāraug mērķtiecībā, gribasspēkā un sasniegumos! 60 darbības gados Rīgas Vingrošanas skola ir nostiprinājusi mērķi sagatavot augstas klases sportistus sporta un mākslas vingrošanā, tāpēc Latvijas nacionālās izlases komandas kodolu sastāda tieši šīs skolas audzēkņi.

Rīgas Vingrošanas skola ir pirmā sporta iestāde, kura neatkarīgajā Latvijā sagatavojusi Olimpisko zelta medaļnieku. Igors Vihrovs ir  2000. gada Sidnejas Olimpisko spēļu zelta medaļnieks. Pirms tam – 1988. gada Olimpiskajās spēlēs Seulā Natālija Laščonova izcīnīja zelta medaļu, bet pēdējais Rīgas vingrotāju skolas audzēkņa Jevgeņija Saproņenko augstākais sasniegums – sudraba medaļa 2004. gadā Olimpiskajās spēlēs Atēnās.
Pēdējo gadu skolas sportistu augstvērtīgākie sasniegumi pasaules un Eiropas čempionātos:

Edvīns Rodevičs – 3. vieta vingrojumā uz zirga 2019. gadā,
Ričards Plāte – 4. vieta vingrojumā uz stieņa 2020. gadā,
Elina Vihrova – 2. vieta vingrojumā uz baļķa 2020. gadā,
Jeļizaveta Polstjanaja – 15. vieta daudzcīņā 2020. gadā, 5. vieta vingrojumā ar lenti, 6. vieta vingrojumā ar apli, 11. vieta daudzcīņā 2021. gadā.
Dmitrijs Mickevičs – 1.vieta vingrojumā uz zirga 2021. gadā.

Ēka, kurā lielāko daļu pastāvēšanas laika darbojas skola, Rīgā, Miera 62, ir celta 1982. gadā.
Skolas toreizējais nosaukums bija Rīgas pilsētas specializētā Olimpisko rezervju vingrošanas bērnu-jaunatnes sporta skola. No 1992. gada 23. septembra skola iegūst patreizējo nosaukumu – Rīgas Vingrošanas skola.
Treniņu nodarbības sporta vingrošanā notiek ēkā Miera ielā 62, specializētajās sporta vingrošanas zālēs. Savukārt mākslas vingrošanas nodarbības tiek realizētas trīspadsmit Rīgas vispārizglītojošo skolu sporta zālēs Juglā, Ziepniekkalnā, Mežciemā, Purvciemā.

Skolā strādā 50 sertificēti sporta treneri. Profesionālās ievirzes programmās sporta un mākslas vingrošanā trenējas vidēji 800 audzēkņi. Interešu izglītības sporta programmās piedalās vairāk kā 200 bērnu. Skola īsteno arī  interešu izglītības programmu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

Gadu gaitā skolai ir izveidojušās arī savas tradīcijas. Katru gadu maijā un decembrī notiek Rīgas Vingrošanas skolas  meistarsacīkstes un jauno vingrotāju sacensības “Nāc vingrot!”. No 1997. gada ik gadu skola organizē starptautiskas sacensības sporta vingrošanā “Tīģerēna kauss”, kur piedalās ap 100 jaunajiem sporta vingrotājiem no dažādām valstīm.

Sveicot Rīgas Vingrošanas skolu jubilejā, izsakām sirsnīgu pateicību ikvienam, kas devis savu ieguldījumu skolas esamībā. Vēlam skolai aizraujošu un panākumiem bagātu ik dienu, nekad nebeidzamu cīņassparu un grāciju!

Oriģināls: https://sports.riga.lv/